Na czym polega praca w ubezpieczeniach

W tym tekście opisuję na podstawie mojej wiedzy i doświadczeń, kilkunastu lat pracy w branży ubezpieczeniowej, na czym polega praca w ubezpieczeniach.

Oczywiście nie poruszę tu w tym tekście blogowym wszystkich aspektów pracy w ubezpieczeniach. Ale skupmy się na najważniejszych zagadnieniach.

Gdzie szukac pracy w ubezpieczeniach

Oferty pracy w ubezpieczeniach

Szukając pracy w ubezpieczeniach, przyszli agenci czy multiagenci – kandydaci zwykle szukają ofert pracy.

Przeszukują portale z ofertami, grupy na facebooku, pytają znajomych.

Portalem specjalizującym się w publikowaniu ofert pracy w ubezpieczeniach jest insurjobs.pl. Tam kandydaci do pracy w branży ubezpieczeniowej znajda zarówno ogłoszenia związane z pracą na umowie o prace, umowie b2b czy innych rodzajach zatrudnienia.

Z kolei grupa na Facebooku „Praca w ubezpieczeniach” skupia osoby szukające pracy i pracodawców.

Pozyskiwanie klientów ubezpieczeniowych

Social media dla agentów ubezpieczeniowych

Wśród strategii pozyskiwania klientów ubezpieczeniowych, jednym z popularnych źródeł – zwłaszcza podczas i po pandemii – stały się social media.

To przez aktywności w social mediach, przez publikowanie postów, agenci ubezpieczeniowi pozyskują nowych klientów do swojego biznesu ubezpieczeniowego.

Pomysły na posty na Facebooku dla agentów ubezpieczeniowych możesz znaleść w „100 postów ubezpieczeniowych na Facebooku„.

Darmowe leady ubezpieczeniowe

Pozyskiwanie klientów ubezpieczeniowych na ubezpieczenie od utraty dochodu opisywałem na przykład pod tym linkiem. Z kolei temat ubezpieczeń od utraty dochodu dla ratownika medycznego opisałem tutaj.

Gdy doradca ubezpieczeniowy zdobędzie kontakt do klienta, można się skupić na sprzedaży ubezpieczeń.

Jak sprzedawać ubezpieczenia

W ponad 100 historiach doradcy ubezpieczeniowi zebrali swoje doświadczenia właśnie o tym jak sprzedawać ubezpieczenia. Więcej o książce zbierającej te wszystkie doświadczenia znajdziesz tu: Jak sprzedawać ubezpieczenia. 100 historii agentów ubezpieczeniowych.